2016

Epiphany
Ecce advenit dominator Dominus
Sun 3 January 2016
Palestrina - Missa Qual e il piu grande Amor
Victoria - Magi viderun stellam


Baptism of our Lord
Dilexisti
Sun 10 January 2016
Guerrero - Missa Super flumina Babylonis
Valcampi - Tribus miraculis


II per annum
Omnis terra adoret te
Sun 17 January 2016
Ockeghem - Missa Cuiusvis toni
Gallus - Ab Oriente venerunt Magi


III per annum
Dominus secus mare Galilaeae
Sun 24 January 2016
Gombert - Missa Media vita
Palestrina - Dextera Domini


IV per annum
Laetetur cor quaerentium Dominum
Sun 31 January 2016
Palestrina - Missa O regnum celi
Guerrero - Quae est ista


V per annum
Venite adoremus Deum
Sun 7 February 2016
Tye - Western Wind Mass
Tallis - Quod chorus vatum


Ash Wednesday
Miseris omnium, Domine
Wed 10 February 2016
Palestrina - Missa Papae Marcelli
Morales - Emendemus in melius


Lent I
Invocabit me
Sun 14 February 2016
Guerrero - Missa Sancta et immaculata
Vaet - Miserere mei, Deus


Lent II
Tibi dixit cor meum
Sun 21 February 2016
Morales - Missa L'homme arme
Palestrina - Meditabor in mandatis


Lent III
Oculi mei semper ad Dominum
Sun 28 February 2016
Lassus - Missa super in die tribulationis
Guerrero - In Illo Tempore Assumpsit Iesus


Lent IV
Laetare Jerusalem
Sun 6 March 2016
Palestrina - Missa In te Domine speravi a4
Lassus - Pater peccavi


Lent V
Judica me Deus
Sun 13 March 2016
Manchicourt - Missa Surge et Illinare
Clemens - Fremuit spiritus Jesus


Palm Sunday
HOSANNA filio David
Sun 20 March 2016
Victoria - Missa Simile est regnum
Sweelinck - Vide homo


Maundy Thursday
Nos autem gloriari oportet
Thu 24 March 2016
Byrd - Mass a 5
Palestrina - Dextera Domini


Easter Vigil
Iubilate Domino omnis terra
Sat 26 March 2016
Palestrina - Missa Regina Caeli a 5
Tallis - Dum transisset Sabbatum


Easter Day
Resurrexi
Sun 27 March 2016
Haydn - Schöpfungsmesse
Victoria - Surrexit pastor bonus


Easter II
Quasi modo geniti infantes
Sun 3 April 2016
Lassus - Missa Quand'io pens'al martire
Gallus - Quia vidisti me, Thoma


Easter III
Jubilate Deo
Sun 10 April 2016
Palestrina - Missa de Beata a 4
Victoria - Regina caeli laetare


Easter IV
Misericordia Domini plena est terra
Sun 17 April 2016
Clemens - Missa Ecce quam bonum
Byrd - Ego sum panis vivus


Easter V
Cantate Domino
Sun 24 April 2016
Issac - Missa paschalis a6
Lassus - Regina caeli laetare


Easter VI
Vocem iucunditatis
Sun 1 May 2016
Morales - Missa Beata Virgine a 5
Lassus - Surrexit pastor bonus


Ascension
Viri Galilaei
Sun 8 May 2016
Palestrina - Missa Viri Galilaei
Byrd - Viri Galilæi


Pentecost
Spiritus Domini
Sun 15 May 2016
Mozart - Missa Solemnis K337
Palestrina - Dum complerentur


Trinity
Benedicta sit sancta Trinitas
Sun 22 May 2016
Victoria - Missa Pro Victoria
Hassler - Duo Seraphim a 12


Corpus Christi
Cibavit eos
Sun 29 May 2016
Palestrina - Missa Brevis
Tallis - O Sacrum Convivium


Corpus Christi
Cibavit eos
Sun 29 May 2016
Palestrina - Missa Brevis
Tallis - O Sacrum Convivium


Corpus Christi
Cibavit eos
Sun 29 May 2016
Palestrina - Missa Brevis
Tallis - O Sacrum Convivium


Corpus Christi
Cibavit eos
Sun 29 May 2016
Palestrina - Missa Brevis
Tallis - O Sacrum Convivium


X per annum
Dominus illuminatio mea
Sun 5 June 2016
Sheppard - Mass for a Mean
Scarlatti - Exaltabo te, Domine


XI per Annum
Exaudi Domine vocem meam
Sun 12 June 2016
Josquin - Missa L'homme arme
Trombetti - Aduiva nos Deus


XII per Annum
Dominus fortitudo plebis suae
Sun 19 June 2016
Ockeghem - Missa Mi-Mi
Willaert - Quem dicunt homines


XIII per annum
Omnes gentes plaudite manibus
Sun 26 June 2016
Palestrina - Missa Ecce Ego Iohannes
Josquin - Ecce tu pulchra es


Ss Peter and Paul
Nunc scio vere, quia misit Dominus
Wed 29 June 2016
Guerrero - Missa Ecce Sacerdos
Byrd - Hodie Simon Petrus


XIV per Annum
Suscepimus Deus, misericordiam tuam
Sun 3 July 2016
Josquin - Missa Gaudeamus
Lassus - Benedicite Gentes


XV per Annum
Dum clamarem ad Dominum
Sun 10 July 2016
de Monte - Missa Ancor che col partire
Fux - Ad te, Domine, levavi


XVI per Annum
Ecce Deus adiuvat me
Sun 17 July 2016
Morales - Missa Aspice Domine
Byrd - Fac cum servo tuo


XVII per Annum
Deus in loco sancto suo
Sun 24 July 2016
Palestrina - Missa Ad Fugam
Palestrina - Dominus Jesus in qua nocte


XXIII per annum
Iustus es Domine
Sun 4 September 2016
Palestrina - Missa Spem in Alium
Jacquet - Spem in Alium


Nativity of the Blessed Virgin Mary
Salve sancta parens
Thu 8 September 2016
Morales - Missa Beata Virgine a 4
Byrd - Beata es virgo


XXIV per annum
Da pacem, Domine
Sun 11 September 2016
Lassus - Missa Credidi propter
Guerrero - Gaudent in coelis


XXV per annum
Salus populi ego sum
Sun 18 September 2016
Victoria - Missa Alma Redemptoris
Gombert - Super flumina Babylonis


XXVII per annum
In voluntate tua, Domine
Sun 2 October 2016
Palestrina - Missa Pater noster
Sweelinck - Venite exultemus Domino


XXVIII per annum
Si iniquitates
Sun 9 October 2016
Vaet - Missa Ego flos campi
Monteverdi - Cantate Domino


XXIX per annum
Salvum fac populum tuum
Sun 16 October 2016
Ignegneri - Missa Voce mea
Gombert - Levavi oculos meos


XXX per annum
Laetetur cor quaerentium Dominum
Sun 23 October 2016
Guerrero - Missa Beata mater
Lassus - Benedicam Dominum a 5


XXXI per annum
Misereris omnium
Sun 30 October 2016
Sheppard - Western Wind Mass
Scarlatti - Exaltabo te


All Souls
Requiem aeternam
Wed 2 November 2016
Biber - Requiem in F minor
Biber - Domine Jesu Christe


XXXII per annum
Ne derelinquas me
Sun 6 November 2016
Guerrero - Missa Inter vestibulum
Byrd - Vigilate


Remembrance Sunday
Requiem
Sun 13 November 2016
Clemens - Missa pro defunctis
Clemens - Domine Jesu Christe


Christ the King
Dignus est Agnus
Sun 20 November 2016
Victoria - Missa Ave Regina caelorum
Byrd - O quam gloriosum est regnum


Advent I
Ad te levavi
Sun 27 November 2016
Palestrina - Missa Inviolata
Lassus - Alma redemptoris mater a 6


Advent II
Populus Sion
Sun 4 December 2016
Guerrero - Missa de beata virgine (1582)
Mouton - Ave virgo


Immaculate Conception
Gaudens gaudebo in Domino
Thu 8 December 2016
Victoria - Missa de beata maria
Lassus - Alma Redemptoris Mater a 8


Advent III
Gaudete in Domino semper
Sun 11 December 2016
Arcadelt - Missa de beata Virgine
Hassler - Canite Tuba


Advent IV
Rorate caeli
Sun 18 December 2016
Handl - Missa super Sancta Maria
Philips - Alma Redemptoris Mater a 5


Midnight Mass
Dominus dixit ad me
Sat 24 December 2016
Palestrina - Missa Hodie Christus Natus Est
Tallis - Videte miraculum


Christmas Day
Puer natus est nobis
Sun 25 December 2016
Victoria - Missa Quam pulchri sunt
Morales - Pastores dicite quidnam vidistis